FMV bude od 12. září evropským centrem studia a výzkumu mezinárodních vztahů

Ve dnech 12. – 15. září 2018 se Fakulta mezinárodních vztahů stane evropskými centrem studia a výzkumu v oblasti mezinárodních vztahů. V těchto dnech hostí v prostorách VŠE na Žižkově dvanáctou Panevropskou konferenci o mezinárodních vztazích „A New Hope: Back to the Future of International Relations“ spolupořádanou Evropskou asociaci mezinárodních studií (EISA) a Asociací pro mezinárodní studia ve střední a východní Evropě (CEISA). Konference proběhne ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů a pod záštitou rektorky VŠE prof. Ing. Hany Machkové, CSc.

V průběhu konference se na VŠE bude možné potkat s předními evropskými i českými specialisty v oblasti mezinárodních vztahů. Například už v rámci zahajovacího plenárního zasedání vystoupí Pinar Bilgin, Stefano Guzzini, Daniel Nexon, Ann Towns a Jeff Colgan. Projev na téma “Prague at the End of History” přednese Derek Sayer. Bezprostředně před začátkem konference, ve dnech 10. a 11. září 2018, FMV rovněž přivítá workshop pro začínající vědecké pracovníky Světového výboru mezinárodních studií (WISC).

Do realizace konference se vedle akademických pracovníků zapojí i více než tři desítky studentů všech stupňů studia a napříč obory realizovanými FMV. Díky tomu se budou moci v průběhu konference zúčastnit panelů, načerpat inspiraci a získat kontakty, které jim mohou pomoci jak v dalším studiu, tak i v profesním životě.

Více informací o konferenci EISA + CEEISA naleznete zde, k workshopu WISC pak v tomto odkazu.

Předběžný program je ke stažení zde.