Mimořádné opatření rektorky – vstup studentů do areálu VŠE na Žižkově od 17. května 2021/aktualizace 24. 5.

S účinností od 17. května 2021 je vstup do budov VŠE umožněn pouze studentům VŠE, kteří nemají žádné příznaky onemocnění Covid-19 a předloží (aktualizace od 24. 5. jsou vyznačeny červeně):

• potvrzení vystavené poskytovatelem zdravotních služeb o tom, že prodělali onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo
  • potvrzení o očkování, přičemž
    • od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka,
    • od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo
    • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.

Studenti VŠE mohou vstupovat do areálu VŠE pouze v odůvodněných případech, kdy je jejich osobní přítomnost ve škole nutná (např. praktická výuka, zkoušky, obhajoby a státní závěrečné zkoušky, dohodnuté osobní konzultace, vyřízení studijních záležitostí apod.), a po celou dobu používat ochranu dýchacích cest respirátorem třídy nejméně FFP2. Vstup studentů VŠE do areálu na Žižkově bude možný pouze s identifikační kartou VŠE/dokladem totožnosti

• vchodem do Staré Budovy z náměstí Winstona Churchilla pouze s potvrzením o negativním výsledku antigenního/PCR testu, o prodělání Covid-19 v posledních 180 dnech, očkování proti Covid-19) nebo
  • vchodem do Italské Budovy. V testovací místnosti, která se nachází v prostorách bývalé pobočky České spořitelny, nabízí VŠE studentům za úhradu nákladů na pořízení testu možnost antigenního testování, pokud student nebude mít potřebné potvrzení. Vzhledem k omezené kapacitě antigenního testování na VŠE je doporučeno, aby studenti přicházeli do školy již s některým z výše uvedených potvrzení.

Při odchodu ze školy je možné použít jakýkoli východ.

Výjimkou je případ, kdy studenti vstupují do školy pouze za účelem vrácení/vyzvednutí knih v knihovně. V tomto případě musí využít vchod do Staré budovy a po vrácení/vyzvednutí knih neprodleně opustit stejným vchodem budovu školy.

Veřejná odběrová místa

Studenti i zaměstnanci VŠE mohou využít nově otevřené odběrové místo pro veřejnost přímo na kolejích Jarov, PREVEDIG, Palachova kolej D – prioritní antigenní testování studentů a zaměstnanců Po 8:00 – 11:00 h a Čt 13:00 – 16:00 h.

Další nejbližší veřejná odběrová místa Covid-19 v okolí VŠE (Žižkov) s testováním hrazeným z veřejného zdravotního pojištění:

1. Poliklinika AGEL, Praha 2, Italská 560/37 – možnost prioritní rezervace pro studenty VŠE (instrukce na nástěnce InSIS)
  2. Urogyn Medico s.r.o., Praha 2, Wilsonova 301, Hlavní nádraží
  3. Prof. MUDr. J. Betka ORL s.r.o., Ordinace Italská

Nejbližší odběrová místa Covid-19 v okolí VŠE (Jižní Město) s hrazeným testováním z veřejného zdravotního pojištění:

1. Westfield Chodov, Praha 11
  2. EUC Klinika, Šustova 1930/2, Praha 11

Seznam dalších veřejných odběrových míst na Covid-19 v Praze a středních Čechách najdete ZDE.

Všem studentům předem děkujeme za respektování tohoto opatření, jehož cílem je snaha eliminovat riziko šíření nákazy v prostorách VŠE a ochránit zdraví studentů i zaměstnanců VŠE.