Navštivte veletrh pracovních příležitostí ŠANCE /15.-17. 10./

Na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) se uskuteční další veřejný veletrh pracovních příležitostí ŠANCE. Na veletrhu se ve dnech 15. až 17. října představí více než sto zaměstnavatelů. Stánky firem budou pro studenty a absolventy z VŠE i jiných vysokých škol otevřeny každý den od 10 do 16:30 hodin. Vstup je zdarma.

Veletrh ŠANCE propojuje studenty s praxí. Návštěvníci na něm získají přehled o aktuální nabídce pracovních míst i o požadavcích zaměstnavatelů z nejrůznějších oborů: bankovnictví, auditu, logistiky, IT, obchodu a mnohých dalších. Některé nabízené pozice jsou vhodné již pro studenty a mohou jim pomoci v získání praxe, která je velmi důležitým předpokladem dobrého pracovního uplatnění v budoucnu.

Návštěvníci si u vstupu mohou vyzvednout dva typy samolepek. První typ zaměstnavatelům napoví, zda je dotyčný studentem bakalářského či navazujícího typu studia, nebo už absolvent. Druhá, zda hledá „part-time“ nebo „full-time“. Samolepky si návštěvníci umístí na oblečení a vystavující již budou vědět, s kým hovoří a jaké uplatnění dotyčný hledá.“ uvádí hlavní organizátor ŠANCE Martin Rey.

Vystavující mohou své budoucí kolegy hledat také prostřednictvím projektu Práce na míru, do něhož se zájemci z řad studentů a absolventů VŠE zaregistrují pomocí facebookového účtu na www.prace-na-miru.eu.

V rámci doprovodného programu mají zájemci ve středu příležitost probrat CV/profil na LinkedIn s HR profesionály a konzultanty HR klubu VŠE. Ve čtvrtek proběhne koučink. Během celého veletrhu je v prostorách přízemí NB k dispozici profesionální fotograf, který každému návštěvníkovi zdarma zhotoví profesionální fotografie, které je možno přiložit například k CV nebo umístit na svůj profil na sociálních sítích. V úterý a ve středu bude v místě focení k dispozici vizážistka.

Třídenního veletrhu se účastní každý den jiní zaměstnavatelé, proto organizátoři doporučují navštívit veletrh opakovaně a navíc je každý den možno soutěžit o zajímavé ceny. Více o veletrhu na sance.vse.cz nebo na Facebooku.