Veletrh práce VŠE hostily virtuální tropické ostrovy

Dvakrát ročně hostila VŠE v minulosti oblíbený a hojně navštěvovaný veletrh pracovních příležitostí Šance. Na tuto tradici letos z pochopitelných důvodů navázal veletrh virtuální – Šance Islands. Zájemci o novinky na trhu práce a zástupci zaměstnavatelů se netradičně sešli ve 3D světě tropických ostrovů. Veletrh se konal 20.-22. dubna za účasti více než stovky vystavovatelů a zájmu dvou a půl tisíce registrovaných návštěvníků.

Díky virtuálnímu prostředí mohli i v době omezených sociálních kontaktů zájemci z pohodlí domova oslovit domácí i nadnárodní firmy a instituce, najít nové kontakty, udělat si obrázek o své budoucí kariéře, ale také např. zkonzultovat životopis, zapojit se do koučinku apod.

Dle zpětné vazby od studentů i vystavujících víme, že obě skupiny nejvíce oceňují možnost připojit se na virtuální veletrh kdykoli a odkudkoli. Dalším neméně významným benefitem virtuální formy veletrhu je snížení ekologické zátěže. Díky pozitivním ohlasům již nyní víme, že jsme podobnou akci ve virtuálním prostředí neorganizovali naposled. Máme také nové nápady na inovace virtuálního světa ŠANCE Islands a těšíme se, až je příště představíme,“ shrnuje za organizační tým Martin Rey, ředitel Rozvojového a poradenské centra VŠE.

Virtuální prostředí tropických ostrovů vytvořila pro VŠE česká společnost Confer-O-Matic.