VŠE přivítá v září více než 700 zahraničních studentů

Od 6. do 13. září 2019 bude na VŠE probíhat již tradiční Orientation Week pro zahraniční studenty, kteří přijíždějí na naši školu studovat. Pro zhruba 700 přijíždějících studentů je během několika dní připraven bohatý program, který jim pomůže se zorientovat v novém prostředí, blíže poznat VŠE i Prahu, získat nové přátele a překonat prvotní kulturní šok.

Studenti se během Orientation Weeku mohou těšit na širokou škálu aktivit – po vyřízení nezbytných administrativních formalit je čeká krátká základní lekce češtiny, interaktivní přednáška o kulturním šoku, seznámení s historií českých zemí, ale i týmová hra, při které se zábavnou formou seznámí s budovou školy a rozšíří si obzory v oblastech spojených s Českou republikou. Nedílnou součástí Orientation Weeku jsou také aktivity pořádané studentskými spolky. Kromě pondělního Study Fairu, kde se představí studentské organizace, CTVS nebo CzechTourism, čeká na studenty několik akcí pořádaných Buddy Systemem – neformální setkání Buddy Language Café a poznávací výlety po Praze a jejím okolí.

Během formálního uvítacího ceremoniálu ve Vencovského aule budou studenti slavnostně přivítáni vedením školy, studenti se rovněž mohou těšit na hudební a taneční vystoupení souboru Gaudeamus.