VŠE se zapojila do kampaně upozorňující na psaní prací na zakázku #zvladnutolepe

U příležitosti Světového dne etiky připravily české univerzity včetně VŠE kampaň #zvladnutolepe. Kampaň je realizována v rámci rozvojového projektu zaměřeného na prevenci plagiátorství. Jejím hlavním cílem je upozornit na problémy spojené s contract cheatingem, tedy psaním seminárních, bakalářských diplomových a jiných prací na zakázku. Podrobnosti o projektu a další informace pro studenty i akademické pracovníky jsou dostupné na stránce plagiatorstvi.vse.cz/zvladnutolepe.

Kampaň probíhá od 19. do 23. října 2020. Každý den bude na sociálních sítích zapojených škol zveřejněn leták upozorňující na jeden z problémů contract cheatingu. Leták doprovází vždy text, který odkazuje k reálným odpovědím respondentů z dotazníkového šetření projektu GEMS v roce 2018, a hashtagy vztahující se ke Světovému dni etiky, který letos připadá na středu 21. října.