VŠE vyčíslila škody spojené s uzavřením budov v případech hrozby výbuchu nástražného výbušného systému

Vysoká škola ekonomická v Praze opět čelí hrozbě neznámého pachatele, který hrozí výbuchem nástražného výbušného systému v areálu VŠE na náměstí W. Churchilla i výbuchem v dalším objektu školy na Jižním Městě. VŠE podává na neznámého pachatele trestní oznámení. V případě dopadení pachatele bude škola soudně vymáhat škody spojené s jeho/jejich aktivitami. Jedná se o mzdové náklady ve výši 96 000 Kč/hodina a dále náklady provozní ve výši 150 000 Kč/pracovní den. Škoda vyčíslená provozovateli stravovacích a dalších služeb na VŠE není do této částky započítána. Další náklady jsou samozřejmě spojeny s výjezdem záchranných složek. U trestných činů tohoto typu hrozí pachateli až 8 let odnětí svobody.