Výstava o Greenwashingu na naší škole

Od 20. do 26. září 2023 se v PARADISE gallery koná výstava v rámci projektu UNILEAD 2, která se zaměřuje na fenomén greenwashingu. Ale co to vlastně greenwashing je?

Greenwashing popisuje marketingové jednání firem, které se snaží vylepšit svůj image prostřednictvím nepravdivé nebo zavádějící propagace svého environmentálně odpovědného chování. Ačkoliv může být někdy záměrný, často je výsledkem neznalosti. Je důležité si uvědomit, že i když firma provádí některé ekologické aktivity, mohou být v kontextu jejích celkových dopadů na životní prostředí zanedbatelné.

Proč je důležité greenwashing řešit? V dnešní době, kdy se stále více lidí snaží podporovat firmy a produkty šetrné k životnímu prostředí, může klamavá reklama poškodit firmy, které skutečně investují do udržitelných postupů. Navíc může narušit naši víru v upřímnost ekologických iniciativ a snížit význam našich „zelených“ rozhodnutí.

Přijďte se dozvědět více o tomto aktuálním tématu, prohlédnout si výstavu a získat hlubší pochopení o tom, jak můžeme být informovaní a uvědomělí spotřebitelé v dnešním světě.