Vyjádření VŠE k článku o predátorských časopisech

VŠE se od predátorských časopisů již řadu let distancuje. Označení VŠE v článku o predátorských časopisech Daniela Münicha, který vyšel na Seznam zprávách a Vedavyzkum.cz, odkazuje na zcela neaktuální data a je tak výrazným způsobem zavádějící.

Fakulta podnikohospodářská je držitelem prestižních mezinárodních akreditací EQUIS, AACSB a AMBA, tzv. triple crown. Její studijní programy se pravidelně umisťují na čelních místech v prestižním celosvětovém žebříčku byznys škol Financial Times a je aktivní mj. v mezinárodních výzkumných projektech Horizon Europe.

Jak docent Münich dobře ví, protože má k datům v aplikaci IDEA přístup, podíl FPH VŠE na publikování v predátorských časopisech v posledních letech je zanedbatelný a v porovnání s řadou jiných vysokých škol je i daleko nižší počet publikací ve vydavatelstvích jako je MDPI, které chrlí tisíce článků ročně s podezřele rychlým recenzním řízením.

Od této praxe se celá VŠE jednoznačně distancovala, což dokládáme vyjádřením Kolegia proděkanů VŠE pro vědu a výzkum. Bohužel tomuto aktuálnímu a daleko podstatnějšímu tématu se doc. Münich nevěnuje a ani ze strany RVVI dostatečně jednoznačný postoj nezaznívá.